Terapia pre dospelých – momentálne nedostupné

Je veľmi jemná a šetrná terapia, ktorá aktívne pôsobí na problémy pohybového aparátu spôsobené nesprávnym držaním tela. Súčasný sedavý spôsob života, vysoká miera stresu ale aj predispozície vedú k deformitám chrbtica a panvy. Zlé prúdenie energie spôsobené blokmi môže priniesť oslabenie funkcií niektorých orgánov alebo poruchy niektorých činností tela. Dornova metóda je druh jemnej terapie, ktorá prirodzeným voľným pohybom človeka napráva kĺby do ich správneho fyziologického postavenia, vyrovnáva statiku tela a umožňuje tak obnoveniu správnej funkcie tela. Ostatné metódy telo a pohybový aparát uvoľnia, zharmonizujú a aktivujú regeneračné procesy organizmu.

 

Súčasťou každej terapie je odborná konzultácia. Skladba terapie je určená individuálne podľa efektivity pre daný pohybový problém, ale zvyčajne obsahuje dornovu metódu, breussovú a reflexnú masáž a bankovanie.

Skladba každej terapie môže byť iná, ku každému klientovi pristupujeme individuálne s cieľom dosiahnuť zmiernenie ťažkostí, ich liečenie, až odstránenie. Po terapii je doporučený 2-dňový kľudový režim bez ťažkej fyzickej aktivity.

Terapia pre dieťa a matku (prípadne doprovod) – terapia je vhodná pre detičky od 1. mesiaca života – momentálne nedostupné

Veľmi jemná a šetrná terapia, ktorá pomáha pri rôznych problémoch pohybového aparátu a z nich spôsobených druhotných problémoch ako napríklad nespavosť či plačlivosť dieťatka.

Je nebolestivá, prebieha hravou formou a je prispôsobená temperamentu dieťatka. Pomocou jemných manuálnych, fasciálnych techník a breussovej masáže dochádza k uvoľneniu ztuhnutých svalov a šliach, následne terapeutka pomocou dornovej metódy, ktorá je určená už od 1. Mesiaca veku dieťatka, napraví kostičky a kĺbiky do fyziologickej teda správnej anatomickej polohy. Reflexná masáž chodidiel pomôže odhaliť aj skryté problémy v malom telíčku a pomôže tak vyhnúť sa rôznym ťažkostiam. Posledná časť terapie sa venuje ztuhnutej krčnej chrbtici a trapézov vyťažených mamičiek.

Počas starostlivosti o mamičku dáme pozor aj na dieťatko. Ak chcete mať väčší kľud, môžete zobrať doprovod.

Terapia slúži aj ako prevencia spomínaných ťažkostí.

 

Funkčná terapia pomáha deťom pri:

– skolióza, syndróm X alebo O nožičiek, ploché nôžky, krívanie, syndróm „šmatlavej“ nôžky, problémy s bedrovými a inými kĺbikmi, bloky chrbtice, bolesti hlavy, či iných častí pohybového aparátu, chybné držanie tela, syndróm 1 dlhšej nohy, tinitus, osové vady nožičiek, nervozita, nespavosť, mrvenie, plačlivosť, hyperaktivita a pod.

Kontraindikácie:

– zápalové stavy, rakoviny, akútne chorobné stavy, poškodenia kože, problémy so zrážaním krvi, osteoporóza, čerstvé pooperačné stavy (menej ako 4 týždne), otvorené rany, vredy, narušenia svalov, tehotenstvo, akútne vírové/infekčné ochorenia, ťažká spondylóza, zlomeniny, akútna bolesť.

 

Terapia obsahuje:

– Breussova masáž
– Dornova metóda
– Reflexná terapia
– Bankovanie (len pre dospelých)
– Trakčné a fasciálne techniky
– Konzultácia

Cenník:

1 terapia pre dospelého (75 minút) 39€
1 terapia pre dieťa a mamičku (75 minút) 39€

Otvorené v NEDEĽU
15:30 – 20:00

Rezervácie: 043/401 20 55

Cenník:

1 terapia pre dospelého (75 minút) 39€
1 terapia pre dieťa a mamičku (75 minút) 39€

Otvorené v NEDEĽU
15:30 – 20:00

Rezervácie: 043/401 20 55