Čože je to 50-ka

Posted by: jandusik
Category: Hotel Turiec

Začiatkom 60-tich rokov 20. storočia, sa kompetentní mesta Martin rozhodli vybudovať miesto potrebné ako soľ, miesto, kde sa rodiny a priatelia budú stretávať, miesto, kde sa návštevníci budú radi vracať a zároveň miesto, kde by ožila zašlá sláva mesta Martin.

Netušiac, že sa Hotel Turiec stane kultúrnym a spoločenským centrom na nasledujúcich 50 rokov, otvoril svoje dvere prvý krát v decembri 1969. Netrvalo dlho a trojhviezdičkový hotel sa okamžite stal jedným z najnavštevovanejších zariadení, v širokom okolí sa nenašiel človek, ktorý by názov „Hotel Turiec“ nepoznal a každý, kto chcel byť v centre diania vedel, že tento hotel je to správne miesto. Po takmer 40-tich rokoch svojho búrlivého „života“ sa však zub času neúprosne podpísal, tak ako na vybavení, tak aj na kvalite služieb, a keďže v mestskom rozpočte sa nenašli prostriedky na jeho obnovu, nasledoval predaj hotela do súkromného vlastníctva. Nasledujúce mesiace sa začala etapa testovania potenciálu hotela a zároveň príprava na kompletnú rekonštrukciu, ktorá bola spustená v marci roku 2008. Pri rekonštrukcii bol hotel odhalený až na „kosť“, ponechané boli len obvodové múry a na mieste známeho baru tiež nezostal kameň na kameni. Rozsiahle skladové a zásobovacie priestory sa začali meniť na priestory určené pre konferenčnú turistiku a tak, ako sa Hotel Turiec postupne transformoval z hotela zameraného zväčša na spoločenské akcie, obrátil svoju pozornosť na klienta hľadajúceho možnosti businessu a kongresu. Opätovne zahájil svoju činnosť koncom roku 2009 a veľmi rýchlo sa vyprofiloval na moderný mestský štvorhviezdičkový hotel.
Dnes, po takmer 50-tich rokoch svojej nepretržitej služby, počas ktorých bol svedkom radostných, smútočných, kultúrnych, či obchodných podujatí a aj napriek náročným dobám a režimom, ktoré sa za tieto roky vystriedali, sa Hotel Turiec stal dominantou mesta Martin a nie je hádam už nič, čo by ho o tento prívlastok pripravilo.
Snáď neexistuje lepší dôvod ako vzdať poctu jeho pôsobeniu počas dlhých rokov a osláviť tak jeho úctyhodný „vek“ Galavečerom, ktorého príprava slávnostne vyvrcholí v apríli 2020.