Revolution Slider Error: Slider with alias funkcna-terapia not found.
Maybe you mean: 'gastronómia' or 'sefkuchari' or 'martinika' or 'cafe' or 'bar' or 'bordo'
logo-4k

MANUÁLNA TERAPIA

Mnoho ľudí sa v určitej etape svojho života už stretlo s bolesťou pohybového systému. Ide o bolesť kostí, svalov, kĺbov, medzistavcových platničiek, nervového systému či väzov a šliach. Tieto bolesti môžu byť rôznej intenzity a sú vyprovokované buď známou alebo neznámou príčinou. Takáto bolesť je často sprevádzaná ďalšími príznakmi ako je stuhnutosť, znížená alebo zvýšená citlivosť, oslabenie svalov či obmedzenie pohyblivosti.

Terapia je zameraná na uvoľnenie mäkkých svalových štruktúr, mobilizáciu funkčných kĺbových blokád, posilnenie oslabeného svalstva a uvoľnenie skráteného svalstva do úrovne stabilizácie.

Využíva kombináciu nasledujúcich techník podľa aktuálneho zdravotného stavu klienta:

  • mäkké techniky (veľmi účinná metóda, ktorá cielene uvoľňuje stuhnuté svalové vlákna a fascie v podkoží)
  • liečebné masáže (celotelové i čiastočné masáže navodzujú fyzické a psychické uvoľnenie a relaxáciu, zlepšujú prekrvenie a tým zrýchľujú vnútorné regeneračné pochody)
  • mobilizačné techniky (mechanickým tlakom na postihnuté miesto sa uvoľňujú kĺbne blokády a blokády chrbtice, ovplyvňuje sa pohyblivosť kĺbov končatín a chrbtice)
  • cvičenie (liečba pohybom, teda cvičenie s vlastnou váhou alebo s pomocou cvičebných pomôcok – overball, fit lopta, terabandy, power ball, terapeutická plastelína, bossu)
  • nácvik správneho stereotypu dýchania
  • nácvik úľavových polôh, správnych pohybových stereotypov
  • kinesio taping (dokáže zmierniť aj dlhotrvajúcu bolesť svalov, kĺbov, šliach a prináša úľavu počas akútnych aj chronických ťažkostí pohybového aparátu)
  • guasha masáž (čínska metóda odvádzania toxických látok a uvoľňovania stuhnutých a bolestivých svalov)

Pre zvýšenie účinku manuálnej terapie je vhodné ju doplniť lokálnou kryoterapiou, ktorá pôsobí priamo na bolestivé miesto.

Prvá terapia zahŕňa rozhovor s pacientom, ktorý vlastnými slovami opisuje svoje zdravotné ťažkosti. Terapeut vykoná viaceré pohybové testy, na základe ktorých zistí rozsah poruchy pohybového aparátu pacienta. S ohľadom na individuálne potreby pacienta odporučí najvhodnejšie techniky, intenzitu, krátkodobý alebo dlhodobý plán na odstránenie problematického stavu. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne s cieľom dosiahnuť zmiernenie ťažkostí, ich liečenie, až odstránenie. Každá terapia je individuálna a prispôsobená klientovi.

Cenník:

1 terapia (45 minút) 19€

Otvorené PONDELOK – PIATOK
8:00 – 16:00

Rezervácie:

Tel.: 043/401 20 55
E-mail: hotelturiec@hotelturiec.sk
Pri e-mailovej rezervácií je potrebné uviesť aj telefónne číslo.

Staňte sa členom nášho vernostného klubu a získajte okamžité výhody.
Darujte zdravie svojim blízkym.